Bridžas

Šis, galbūt, šiuo metu mažiau žinomas žaidimas prieš daugelį metų buvo laikomas vienu iš populiariausių kortų žaidimų. Šį žaidimą žaisdavo visi – tiek vyresni, tiek jaunesni žaidėjai, o tai ir lėmė šio žaidimo populiarumą. Vis tik, atsiradus ir išpopuliarėjus kitiems kortų žaidimams, bridžą daug kas užmiršo ir žaidimas prarado savo populiarumą.

Norėdami jus supažindinti su šiuo klasikiniu žaidimu, mes nusprendėme pasidalinti išsamia informacija apie žaidimo istoriją bei kaip šį žaidimą reikia žaisti. Kituose mūsų straipsniuose galite rasti informaciją apie išsamias žaidimo taisykles, bridžo terminologija ir kitą svarbiausią informaciją. Mes tikime, kad šis žaidimas nors ir prarado populiarumą, vis tiek yra labai įtraukiantis ir įdomus, kurį verta išbandyti visiems kortų entuziastams.

Ar Bridžas yra kazino žaidimas?

Bridžas galima žaisti už pinigus, tačiau tradiciškai jis nėra laikomas kazino žaidimu.

„Bridge“ iš tiesų yra kortų žaidimas, o daugelis kazino žaidimų taip pat yra kortų žaidimai. (Pagalvokime apie Blackjacką, pokerį ar bakara.) Nors bridžas gali būti žaidžiamas už pinigus – dažniausiai taip nėra, tačiau kazino jis nėra žaidžiamas labai dažnai. Nedaugelis žmonių pragyvena žaisdami Bridžas, o tie, kurie tai daro, dažnai moko groti. Tiltiniai turnyrai kartais gali turėti didžiulius prizus, o jaudulys laimėti turnyrą tikrai yra tame pačiame lygyje, kaip laimėti kazino žaidimuose.

Istorija

Įvairūs šaltiniai nurodo, kad bridžas buvo pradėtas žaisti Anglijoje, XVI amžiuje. Laikui bėgant žaidimas vis populiarėjo, skirtingose šalyse keitėsi žaidimo taisyklės, kol galiausiai įvyko du esminiai pasikeitimai – 1904 metais ir 1925 metais. 1904 metais Anglijoje savo populiarumo susilaukė aukcionų bridžas, tuo tarpu 1925 Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo pradėtas žaisti sandorių bridžas, kuris ir yra žaidžiamas iki pat šių dienų. Žaidimas taip stipriai išpopuliarėjo, kad buvo pradėtos kurti ir internetinės žaidimo versijos.

Įdomu tai, kad bridžas anksčiau buvo laikomas sportine šaka. Pagrinde todėl, kad žaidimas itin stipriai lavina smegenų mankštą. Mokslininkai atliko įvairius eksperimentus ir tyrimus, kurie parodė, kad šis žaidimas net gerina imuninę sistemą, kadangi žaidžiant smegenys stimuliuoja imuninę sistemą. Šio žaidimo istorija tikrai labai įdomi ir jeigu dar nesate išbandę šio žaidimo, mes tikrai rekomenduojame tai padaryti.

Kaip žaisti bridžą

Kaip jau minėjome, šis žaidimas buvo populiarus tiek tarp jaunų, tiek tarp vyresnių žaidėjų, todėl žaidimą žaisti gali visi. Svarbiausia mokėti skaičiuoti iki 13 ir turėti logini mąstymą, nes šito dalyko šiame žaidime tikrai prireiks. Šiam žaidimui reikia keturių žmonių ir 52 kortų kaladės. Šiame žaidime keturi žaidėjai būna pasidalinę į dvi poras ir turi sėdėti vienas priešais kitą, todėl visi bridžo žaidėjai būna susėdę ratu. Kiekvienam žaidėjui yra išdalinama 13 kortų, jas žaidėjai turi rodyti tik sau ir slėpti, kad kiti žaidėjai jų nepamatytų.

Minėjome, kad šiame žaidime reikės skaičiuoti iki 13 ir reikės logikos. Išdalinus kortas, vienas iš žaidėjų poroje turi būti pasiruošęs skaičiuoti viską ant lapo, todėl šiam žaidimui reikia turėti balto popieriaus lapo ir rašiklio. Prieš pradedant žaisti svarbu žinoti, kad kortų simboliai čia turi savo stiprumą – vynai yra stipriausi, tada eina širdys, būgnai ir kryžiai. Stipriausia korta yra tūzas, o silpniausia – 2. Visų kortų stiprumas eina pagal savo simbolį ar skaičių. Po tūzo eina karalius, tada dama, bartukas, 10 ir taip toliau. Žaidimas vyksta dviem lygiais – kirčiais ir varžymais.

Kur žaisti bridžą

Jeigu norite išbandyti šį žaidimą, tačiau nežinote, kur tai padaryti arba neturite pakankamai draugų aplinkui, kad su jumis galėtų pažaisti šį žaidimą, tai padaryti galite internete. Šiuolaikinių technologijų dėka yra sukurta šio žaidimo puslapių. Taip pat, galite prisijungti prie įvairių bridžo klubų ir žaisti realybėje. Žaidėjai kartas nuo karto susirenka ir šį žaidimą žaidžia gyvai. Apsilankę bridžo klube, jūs tikrai rasite bendraminčių, net jeigu dar nemokate žaisti šio žaidimo, ten galėsite išmokti ir smagiai praleisti laiką.